Pielgrzymka katechetów do Legnicy

sobota, 23-04-2022 | dodał: xp

Planowana od trzech lat pielgrzymka do miejsca wydarzenia eucharystycznego wreszcie się odbyła. Wzięło w niej udział kilkuset katechetów z diecezji świdnickiej.

Punktem kulminacyjnym wyprawy była Msza św. w sanktuarium, której 23 kwietnia przewodniczył bp Marek Mendyk.

- Jezus uczy nas służby. Jeśli chcemy wyróżniać się we wspólnocie, musimy nauczyć się „umywać innym nogi”, niezależnie od tego jakie tytuły będą posiadali i jakie będą pełnili funkcje. To jest wyznacznik naszej miłości do Jezusa. Jakość i poziom służby będzie zależał od jakości i poziomu relacji z Jezusem – podkreślał w homilii dodając, że relację z Jezusem buduje się przez słuchanie słowa.

pod koniec Mszy św. przedstawiciele zebranych w legnickim kościele św. Jacka odczytali akt zawierzenia Matce Najświętszej i złożyli życzenia solenizantom – bp. Markowi Mendykowi i prał. ks. Markowi Korgulowi.

Katecheci z pielgrzymką w miejscu cudu
Katecheci u św. Jacka w Legnicy